Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Komunikaty

Szlachetna Paczka

Drodzy Rodzice, w tym roku nasze Przedszkole po raz drugi przyłączyło się do "Szlachetnej Paczki". Bardzo prosimy o wsparcie i pomoc dla wybranej przez nas rodziny.
Wszystkie informacje są dostępne w holu przedszkola na tablicy oraz poniżej. Dodatkowych informacji udzielą panie Ela i Karolina z gr. „Tropiciele”.

POTRZEBY RODZINY:
KOMUNIKATOR SENSOR Y. (Dzięki takim komunikatorom osoba niepełnosprawna może komunikować się z rodziną, dla osób cierpiących na częściowy lub całkowity paraliż kończyn górnych połączony lub nie z utratą mowy)
KURTKA zimowa dla Pana Andrzeja
ŻYWNOŚĆ MEDYCZNA NUTRIDRINK (to specjalne mieszanki
z witaminami dla osób przewlekle chorych)
ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: 
herbata, cukier, kawa
ŚRODKI CZYSTOŚCI:
proszek do prania, mydło/żel myjący, płyn do płukania
ODZIEŻ:
kurtka zimowa męska rozmiar: XL
spodnie zimowe rozmiar XL
obuwie zimowe - wsuwane śniegowce rozmiar 47
SPECJALNE UPOMINKI:
Dla pana Andrzeja telefon dla seniora z przyciskiem SOS.
Pani Sabina nie chciała żadnego upominku, jednak po głębokim zastanowieniu się powiedziała - krem


Z powodu bardzo wysokiej ceny komunikatora (koszt ok. 2500zł) proponujemy zbiórkę pieniężną na konto (nr poniżej). Wszelkich informacji dotyczących zbiórki dla Pani Sabiny i Pana Andrzeja udzielą wychowawczynie z grupy „Tropiciele” – Ela i Karolina.
Podarunki zbieramy do 5.12.2018r. Można je zostawiać w wystawionym w holu koszu lub przekazywać Paniom w grupach (najlepiej od razu u Tropicieli).

Liczymy na Państwa pomoc. Po ubiegłorocznym zaangażowaniu wierzymy, że uda nam się spełnić wszystkie potrzeby wybranej Rodziny. Z góry dziękujemy za każdą pomoc!

Nr konta na zbiórkę na komunikator:

95 1050 1634 1000 0091 4298 0219

W tytule przelewu prosimy napisać: komunikator
Opis rodziny.
Pani Sabina (55 l.) i pan Andrzej (56 l.) są pogodnym małżeństwem pomimo choroby mężczyzny. Małżonkowie wiedli kiedyś normalne, spokojne życie. Obydwoje ciężko pracowali. Mieli duże mieszkanie
z pięknym widokiem na miasto. Lecz pan Andrzej zaczął podupadać na zdrowiu.
W niedługim czasie postawiono diagnozę choroby – stwardnienie boczne zanikowe, która okazała się chorobą nieuleczalną i postępującą. Rodzina stanęła do ciężkiej i żmudnej walki z chorobą. Zmuszeni byli zamienić dotychczasowe mieszkanie na małą kawalerkę na parterze, usytuowaną obok szpitala, by pan Andrzej miał blisko opiekę zdrowotną. Zaopatrzyli się w miarę możliwości w potrzebne sprzęty np. wózek inwalidzki, specjalistyczne łóżko oraz inne akcesoria ułatwiające i umożliwiające
w miarę możliwości funkcjonowanie w życiu codziennym. Pan Andrzej ma niedowład kończyn górnych i dolnych. Pani Sabina, aby zapewnić mężowi opiekę jakiej potrzebował zwolniła się z pracy. Ich codzienność to jeden pokój przypominający salę szpitalną, ciągłe kroplówki
i rehabilitacje. Żyją bardzo skromnie, leczenie pana Andrzeja jest bardzo kosztowne. Małżeństwo utrzymuje się z renty mężczyzny oraz zasiłku dla bezrobotnych pani Sabiny. Ich miesięczne wydatki na mieszkanie oraz leczenie to kwota 2.371 zł. Rodzinie pozostaje miesięcznie 360 zł na osobę. Pomimo trudnej i mozolnej walki z chorobą, pomimo ciągłego cierpienia i tej niepewności co będzie, rodzina wciąż żyje nadzieją, że znajdzie się lek, który pokona chorobę. Cały czas podejmują kolejne kroki, działania w walce z chorobą. Są dla siebie wielkim wsparciem. Widać, że bardzo się kochają. Ich jedyna rozrywka to oglądanie telewizji oraz 20 minutowe spacery z uwagi na stan zdrowia pana Andrzeja. Marzą o wyjeździe za miasto, lecz zdają sobie sprawę, że z tymi wszystkimi aparaturami to niemożliwe. Jako najważniejszą potrzebę, pani Sabina wymieniła komunikator sensor Y dla osób niepełnosprawnych, który znacząco poprawiłby komfort życia pana Andrzeja. Rodzina będzie również wdzięczna za specjalną żywność medyczną, której nie są
w stanie zakupić z uwagi na niskie dochody.
Komunikat 2018-11-21, 11:20 | autor: P 10
Przedszkolowo.pl logo